Psycholog Warszawa Połączenie pomiędzy jawny i stłumiony gniew i zaburzeń odżywiania
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.


You are not connected. Please login or register

Połączenie pomiędzy jawny i stłumiony gniew i zaburzeń odżywiania

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Połączenie pomiędzy jawny i stłumiony gniew i zaburzeń odżywiania jest przedmiotem badań na jakiś czas. Niedawno naukowcy w Londynie i Szkocji porównano dwie grupy kobiet, w celu ustalenia, czy aspekty gniewu związane są do indywidualnych podstawowych przekonań.

Obie grupy włączono kobiety, które spełniły kryteria DSM-IV dla zaburzeń jedzenia i grupy kontrolnej. Autorzy również nadzieję dowiedzieć się, czy poziom różnych typów różnią się w poszczególnych gniewu diagnozy zaburzenia odżywiania i zachowań (Int J Eat Psychiatry 2003; 34:118).

Badaniem objęto 20 kobiet z anoreksją ograniczającego podtypu, 39 z anorexia nervosa z anoreksją, 68 z podtypu bulimii i 13 z binge zaburzenia jedzenia. Na 50 kobiet ochotnicy z grupy kontrolnej były wszystkie studentów i żaden nie miał w przeszłości zaburzenia jedzenia. Wszystkie kobiety wypełnione dwa kwestionariuszy samooceny, że poziomy gniew środka (State-Trait Inventory Expression Anger) i niezdrowych przekonań rdzeniowych (Questionnaire Younga Schema).
Wyższe poziomy gniewu zgłaszane u osób z zaburzeniami odżywiania

Wyniki badania wykazały, że kobiety z zaburzeniami odżywiania miały wyższy poziom gniewu państwa i zahamowanie złości niż u grupy kontrolnej, szczególnie, gdy diagnoza zaburzeń jedzenia zawarte bulimii objawy. Różne aspekty gniewu były związane z konkretnymi bulimią zachowań. Jeśli kobiety wykorzystywane binge-eating lub wymioty, mieli znacznie wyższy poziom gniewu cechy. W przeciwieństwie do kobiet, które wykonywały zbyt mieli istotnie wyższe wyniki gniew państwa. Tych, którzy używali środków przeczyszczających mieli znacznie wyższy poziom niż u stłumionego gniewu grupy kontrolnej.
Gniew Wyłączony było charakterystyczne bulimią chorych

W przeciwieństwie do wcześniejszych badań, badanie to sugeruje, że tłumiąc gniew jest cechą pacjentów stosujących bulimią zachowań. Badanie powtarza również badania wskazujące, że bulimii postawy związane są z tłumienia złości niż z zewnątrz reżyserii gniewu.

Autorzy pamiętać, że mogą być przydatne w celu zbadania, jak złość wszechstronnym problemu. Oni hipotezę, że bulimii zachowania służą różnym emocjonalnych funkcji i może być podzielony między elementami gniewu, które są pod wpływem "szybko działające" zachowań, takich jak niepohamowany apetyt, wymioty, i ćwiczenia, i tych, pod wpływem "zwłoczny" zachowań , takich jak nadużywanie środków przeczyszczających.

Wyniki te sugerują, że wysoki poziom gniewu, złości państwa cecha, i tłumienia złości może należy zająć się w trakcie terapii. Sposoby leczenia może pomóc pacjentom zastąpić emocji skupionych strategie radzenia sobie z bardziej adaptacyjnego podejścia problemem ukierunkowana.

Wśród kobiet bez zaburzeń odżywiania, bulimię postawy i zachowania zostały specjalnie skorelowane z gniewem państwa i zahamowanie złości, niż ze złości cechy. To sugeruje, że niepohamowany apetyt i zachowania wymioty mogą pełnić różne funkcje w odniesieniu do gniewu. We wcześniejszych badaniach przez dr. R.J. Mulligan i G. Waller, z Uniwersytetu w Londynie, Southampton, bulimią postawy i zachowania się do zmniejszenia bezpośrednich stany złości, zwłaszcza gdy osoba miała silną tendencję do unikania wyrażania gniewu (Int J Eat Psychiatry 2000; 248:446).

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach