Psycholog Warszawa Kiedy gniew jest wyrażona w zdrowy sposoby, problemy mogą być rozwiązane.
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.

You are not connected. Please login or register

Kiedy gniew jest wyrażona w zdrowy sposoby, problemy mogą być rozwiązane.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin

Admin
Unikanie Anger

Trudne jest to, że gniew może być nieprzyjemne i przerażające wyrazić. Kobiety są szczególnie zniechęcony, ponieważ mogą one być oznaczone jako szalona, ​​poza kontrolą, "suka", "hormonalnych" lub słaby.
Kiedy gniew jest wyrażona w zdrowy
sposoby, problemy mogą być rozwiązane.

W rzeczywistości, wiele rodzin zaburzenia jedzenia uniknąć gniewu jak ognia. Każda wskazówka może być spełniony z "Nie podnoś na mnie głosu, młoda damo!" lub inny komunikat, że to uczucie nie jest w porządku. W odpowiedzi dowiadujemy się zracjonalizować nasz gniew away "Oni tak naprawdę nie myśli ... I nie powinni czuć się zły." W próbie, aby porozmawiać sobie z zdenerwowany zostały tworzymy wewnętrzny konflikt: "Nie powinien czuć złość, ale ja tak. Dlatego musi być coś nie tak ze mną."

Zadając sobie pytanie: "Czy mam prawo być zły?" jest jak pytać siebie: "Czy mam prawo widzieć kolor niebieski?" Złość nie jest w porządku, to po prostu jest. Kiedy spędzamy dużo czasu i energii na tłumienie lub zracjonalizować, nie uda nam się nauczyć ważną lekcję: gniew może zmienić i rozwiązać problemy. Kiedy jest rozpatrywane skutecznie, rozwijamy poczucie osobistej mocy i kontroli w naszym życiu.

Pierwszy krok do zdrowego wyrażania gniewu jest świadomość. Kiedy rzeczy nasze uczucia, budują i może zwrócić się do wściekłości. Rage jest trudny do kontrolowania i powoduje niewłaściwe wybuchy. Jeśli upust naszej zdenerwowany, gdy jest to tylko drobne podrażnienia, będziemy czuć się bardziej kontrolować i bezpieczniejsze. Kiedy natychmiast zadbać o nasze uczucia, że ​​nie będą budować.

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]