Psycholog Warszawa Destrukcyjna złość
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.


You are not connected. Please login or register

Destrukcyjna złość

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Destrukcyjna złość on Pią Wrz 21, 2012 2:32 am

Admin


Admin
Destrukcyjna złość

W niektórych rodzinach, w których występują zaburzenia jedzenia, gniew jest wyrażona w sposób wybuchowych i destrukcyjne. Wszelkie drobne przestępstwo nie może być spełnione z wyzwiska, zawstydzanie, krzyki i wrzaski, albo gorzej, bicie, bicie i inne fizyczne znęcanie się. Chociaż te rodziny łatwo wyrazić swój gniew, to jest o wiele bardziej przerażające, a konflikty są rzadko rozwiązany.
Rozwiązywanie wzorów Znajomości

Czasami w związku, stajemy powtarzając niezdrowych wzorców. W swojej książce, taniec Anger, Harriet Lerner opisuje te wzory jak kołowych tańców. Każda osoba kroki taneczne utrwalić i wzmocnić ruchy drugiej osoby. Jeśli będziemy tańczyli polkę z inną osobą, możemy zarówno być przyczynianie się do tańca. Chcemy tylko móc kontynuować tak długo, jak obie osoby zgodziły się uczestniczyć. Jeśli jedno z nas było zmienić na tango, taniec się nie zmieni. Jeśli jeden z tancerzy zatrzymał i stał nieruchomo, taniec się nie skończy.

Podobnie, w związku, wzory mogą trwać tak długo, jak obie strony kontynuować. Jeżeli jedna osoba zmienia nic o strukturze, coś musiałoby się zmieniać. Jest bardzo uprawniającej, zwłaszcza dla kobiet, aby zobaczyć, że mogą one wnieść pozytywne zmiany w ich relacjach, zmieniając swoje zachowanie.
Przykład pacjenta

"Lexi" często czuł zły na swojego chłopaka, "Dan", który nie zrobił nic, by pomóc po mieszkaniu dzielili. Kiedy zmienił swoje brudne ubrania zostawił ślad w całej sypialni. Lexi odebrał ubrania się, cicho wre jak ona je umieścić w koszu. Podczas gdy on siedział i patrzył, sport w telewizji, często ogarnęło parcia na libacjach.

W terapii jesteśmy rozcięto na apetyt, a Lexi zrealizowane czuła brane za pewnik i był zły na Dana. Parcie na libacjach była próba nie czuć złość i potwierdzić swoje przekonanie, że nie zasługuje na traktowani lepiej. Ona też sobie sprawę, że tak długo, jak ona posprzątać po Dan, że nie ma się zmienić. Po pracy nad sobą, powiedziała Dana, "Jeśli mam być odpowiedzialny za pranie, byłbym wdzięczny, gdyby mógł umieścić swoje brudne nich w kosza, a nie na podłodze w sypialni. Od teraz, jestem tylko będzie umyć ubrania, które są w tym przeszkodzić. Jeśli nie jest w koszu, nie będę myć ".

Dan obiecał zrobić lepiej, ale szybko wrócił do swoich zwykłych sposobów. W odpowiedzi, Lexi zacisnęła zęby i ignorowane ubrania na podłogę. Kilka tygodni później, kiedy Dan narzekali niemające żadnych czyste koszule, Lexi był stanowczy. "Ja po prostu nie wszystkie prania," odparła. "Jeśli chcesz coś przemywa musisz umieścić go w koszu."

Efektem jej działania było to, że Dan zaczęła umieszczać swoje ubrania w tym przeszkodzić, a nawet zrobił okazjonalne ładunek prania. Ponieważ Lexi zmienił swoje "kroki taneczne" w tym wzorze, taniec zmieniło i Lexi czułem się bardziej uprawniona w związku.

Jeśli do czynienia z gniewem czuje paraliżujący do ciebie, pracować z terapeutą, aby skupić się na tym problemie. Wtedy też mogą "przyjaciół" ze swoim gniewem.

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach