Psycholog Warszawa Aby przeciwdziałać takiemu uprzedzenia, menedżerów opieki zdrowotnej musi koncentrować się na komunikacji
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.


You are not connected. Please login or register

Aby przeciwdziałać takiemu uprzedzenia, menedżerów opieki zdrowotnej musi koncentrować się na komunikacji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Aby przeciwdziałać takiemu uprzedzenia, menedżerów opieki zdrowotnej musi koncentrować się na komunikacji, która manipuluje inną stronniczość psychologii poznawczej, znany jako uprzedzeń oprawy. Rama jest definiowany jako "psychologiczny urządzeniem, które oferuje perspektywę i manipuluje wypukłość, aby wpłynąć na późniejsze orzeczenia" (15). W przełomowym badaniu przeprowadzonym przez Beth Meyerowitz i Shelly Cheiken, wykazano, że kadrowanie - manipulowane przez język, istotny wpływ intencje młodych kobiet do wykonywania badań piersi własny (BSE) (16). Rozdawali ulotki o trzech różnych BSE, utrata harmonogramu, wzmocnienia ramowej i nie-argumentów, gdzie typ ramki jest zdefiniowane, czy negatywne konsekwencje nie wykonania BSEs (ramka strata), pozytywne korzyści z zastosowania BSEs (ramka zysk) lub nie (no-argumenty) zostały podkreślił. Po czterech miesiącach 57% osób w utrata klatce basenie zwiększyła częstotliwość BSE w porównaniu przed przeczytaniu broszury, podczas gdy 38% i 39% zgłosiło to samo dla wzmocnienia ramy i no-arguments broszury. To pokazuje, że menedżerowie opieki zdrowotnej musi być szczególnie uważny psychologicznych skutków rozmów są o kontakt z pacjentami, zarówno na poziomie mikro i makro.

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach