Psycholog Warszawa Do cech osobowości należeć mogą także zachowania i nazwy narzucone podmiotowi przez otoczenie
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.


You are not connected. Please login or register

Do cech osobowości należeć mogą także zachowania i nazwy narzucone podmiotowi przez otoczenie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin

Do cech osobowości należeć mogą także zachowania i nazwy narzucone podmiotowi przez otoczenie, poza pozytywnymi także odwrotne te, które otrzymał w wyniku dokonania jakichś nadużyć, z którymi tożsamości może starać się unikać w sposób jawny, ukrywając przed innymi, także przed sobą, fakt ich posiadania i dopuszczenia się jakiegoś społecznie niechcianego zachowani.

Do innych cech osobowości powierzchownej może należeć tożsamość ze wszystkimi przedmiotami z otoczenia, z którymi podmiot identyfikuje się, jak szczególny sposób ubierania się, akcentowana kolorystyka, potrawy, pojazdy i wiele innych przedmiotów, a także zjawisk i sytuacji, w których podmiot dobrze się czuje i z którymi chce być tożsamy, dążąc do powtarzania tychże, bo wśród nich rozpoznaje siebie w dobrym samopoczuciu.

Taka osobowość powierzchowna służy podmiotowi do identyfikowania siebie, co dla niego samego, szczególnie wyraźnie następuje w doświadczeniu codziennie rano, kiedy budzi się i w pewnym stopniu podświadomie, a w pewnym świadomie, na nowo codziennie rozpoznaje siebie, poprzez przedmioty różnego typu, te konkretne materialne wypełniające jego otoczenie, a w wyższym stopniu przez twarz oglądana w lustrze i ciało w ogóle, a przede wszystkim pamięć, która szybko wraca przywoływana po przebudzeniu. Następuje tutaj identyfikacja przez przedmioty, kiedy identyfikacja podmiotowa może i często pozostaje podświadomą, o czym powiem w dalszej części artykułu.

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach