Psycholog Warszawa termin osobowości powierzchownej
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.


You are not connected. Please login or register

termin osobowości powierzchownej

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 termin osobowości powierzchownej on Sob Lip 23, 2011 2:29 pm

Admin


Admin
Już teraz, zanim wyprowadzone zostaną zasadnicze argumenty na błędność przeświadczenia o możliwości samopoznania i samorealizacji mających nastąpić przez osobowość powierzchowną, można dać przykłady przeliczenia się w tym domniemaniu. Dany podmiot może postrzegać samopoznanie i samorealizację w posiadaniu ogromnego bogactwa, albo w wysokiej funkcji społecznej. Kiedy zdeterminowany swoim pragnieniem uzyskuje ten wielki majątek albo urząd, to jednocześnie zauważa, że pewne trudności, choćby w kontaktach miedzy ludzkich, nadal go dotyczą oraz to, że pewnych trudności nawet tych postrzeganych jako potencjalnie możliwych do rozwiązania za pomocą posiadanych środków, nie może rozwiązać. W rezultacie okazuje się, że dokonana realizacja nie jest prawdziwą samorealizacją przez samopoznanie.

Wróćmy jednak do zasadniczego toku myśli. Teraz, kiedy wstępnie wyjaśnione zostało znaczenie terminu osobowości powierzchownej, należy jeszcze wyjaśnić, czym jest podmiotowość, aby następnie móc zająć się relatywistycznym stosunkiem między pomiotem a osobowością.

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach