Psycholog Warszawa LEKCJA SPORTU 10
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.


You are not connected. Please login or register

LEKCJA SPORTU 10

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 LEKCJA SPORTU 10 on Nie Lis 07, 2010 5:48 pm

Admin


Admin

PROWADZENIE NIEWIDOMEGO

W tej zabawie dzieci mogą uczestniczyć parami lub trójkami. Jedno z dzieci zamyka oczy. Drugie lub dwoje pozostałych prowadzą niewidomego. Niewidomy musi zupełnie zaufać innym. Dzieci zamieniają się w czasie tej zabawy rolami, każde jest raz niewidomym. Na zakończenie rozmawiamy o tym, czego doświadczyliśmy i o tym, czy baliśmy się chodzenia z zamkniętymi oczyma. Jeżeli ktoś początkowo boi się, może powiedzieć „nie”.

Ta zabawa zmniejsza zahamowania, przełamuje ustalone role, rozwija kontakty między dziećmi, wyzwala uczucie przynależności do grupy. Dlatego wskazane jest, żeby przy kolejnych powtórzeniach tej zabawy często zmieniali się partnerzy.

Jako sprzęt pomocniczy mogą służyć drabinki, ławki itp. Dzieci ćwiczą cały czas w parach. Jeżeli jedno z nich boi się pokonać przeszkodę, pomaga partner. W ten sposób uczą się, że mogą pomagać sobie wzajemnie.

MANEKIN

Grupa podzielona jest na pary. Jedno dziecko jest dekoratorem, drugie manekinem. Dekorator stawia lub sadza manekina w jakiejś pozie. Podczas tej zabawy znika nieśmiałość i zahamowanie przed dotykaniem drugiej osoby, a wyostrza się uwaga, by partnerowi nie sprawić bólu przy wyginaniu jego ciała.

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach