Psycholog Warszawa ROZPOZNAWANIE UCZUĆ 9
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.

You are not connected. Please login or register

ROZPOZNAWANIE UCZUĆ 9

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 ROZPOZNAWANIE UCZUĆ 9 on Nie Lis 07, 2010 5:48 pm

Admin

Admin
KUKIEŁKI

Gdy dzieci przeżywają jakiś problem, można je zachęcić, by odtworzyły tę sytuację posługując się kukiełkami. Nauczyciel daje głos dzieciom, to znaczy w sytuacjach konfliktowych ani nie jest sędzią, ani osobą prowadzącą śledztwo.

WYRAŻANIE UCZUĆ

Rozpoznawanie własnych uczuć, umiejętność nazwania ich i wyrażenia odgrywa w życiu ważną rolę. Ważne jest również doświadczenie i przyjęcie, że wszystkie uczucia należą do człowieka.

CICHE ĆWICZENIE W KRĘGU

Dzieci siedzą w kręgu. Na środku leży kamyk – „odbiorca dobrych myśli”. Prosimy dzieci o ciszę. Wszyscy patrzą na kamyk i myślą o czymś dobrym, przyjemnym. Na zakończenie dzieci mówią co odczuwają.

ROZPOZNAWANIE UCZUĆ

Oglądamy obrazki przedstawiające dzieci, które płaczą, śmieją się itp. Zadajemy pytania: „Co widzimy na obrazkach?”, „Dlaczego to dziecko płacze?”, „Co można zrobić, aby przestało płakać?”

ODGADYWANIE UCZUĆ

Jedna osoba wychodzi z sali. Pozostałe osoby umawiają się, jakie uczucie czy nastrój będą wyrażać. Wolno to ukazać tylko mimiką twarzy, potem również całym ciałem, ale bez słów. Osoba, która wyszła z sali, wraca i ma odgadnąć uczucia przedstawiane przez grupę.

NAWIĄZYWANIE KONTAKTÓW

Nawiązywanie kontaktów wymaga umiejętności podejścia do kogoś, o kim się wie, jaki ma do mnie stosunek, jak na mnie zareaguje.

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]