Psycholog Warszawa Powikłania anoreksji
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.


You are not connected. Please login or register

Powikłania anoreksji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Powikłania anoreksji on Pią Wrz 21, 2012 2:47 am

Admin


Admin
Powikłania anoreksji

Jadłowstręt psychiczny jest bardzo poważna choroba, która ma szeroki zakres oddziaływania na ciało i umysł. Jest to również związane z innymi problemami, począwszy od częstych flus i ogólny zły stan zdrowia w warunkach zagrażających życiu. Niektórzy eksperci uważają, że nie powinno to być traktować jako zwykłą zaburzenia jedzenia, ale jako poważne schorzenie wymagające inscenizację według ciężkości.

W tej chwili nie ma programu leczenia anoreksji jest całkowicie skuteczne. Stopy odzysku różnić od 23% do 50%, a nawroty choroby wynosi od 4% do 27%. Nawet dla tych, którzy odzyskują, jedno badanie wykazało, że poprawa nastąpiła od czterech prawie siedem lat. Się w zależności od czasu trwania badania pacjenci anorexic donoszą śmiertelność w zakresie od 4% do 25%. Nawet po zakończeniu leczenia i przyrost masy ciała, u wielu pacjentów nadal wykazywał zaburzenia oraz perfekcjonizmu i dążenia do szczupłej sylwetki, które mogłyby utrzymać je na ryzyko nawrotu. Mimo tych ustaleń bardzo poważnych, warunek ten otrzymał bardzo niewiele uwagi badawczej.

Według różnych badań, ryzyko wczesnej śmierci jest wyższe dla osób z następujących cech lub warunkach:

Będąc młodszym.
Mając na bulimię anoreksję. (Śmiertelność jest dwukrotnie wyższa w tej grupie niż w rodzajach anoreksję-ogranicznikiem).
Jest znacznie niskiej masy w czasie leczenia.
Mdłości od ponad sześciu lat.
Będąc wcześniej otyłych.
Mając na zaburzenia osobowości.
Uwzględniając towarzyszący poważne zaburzenia psychiczne.
Posiadanie dysfunkcyjne małżeństwo.
Bycie mężczyzną. (Większe ryzyko zagrażających życiu problemów medycznych mężczyzn mogą ze względu na ich tendencję do zdiagnozowano anoreksji najpóźniej kobiet.)

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach