Psycholog Warszawa Jednym z najbardziej poważnych skutków anoreksji są zmiany hormonalne
wszystko o psychologii, psychologia i życie, psychologia i rzeczywistość, psychologia i zdrowie

Forum psychologiczne dotyczące zagadnień psychologicznych i teorii oraz zaburzeń psychicznych, psychiatrii, pomocy psychologicznej i psychoterapii.


You are not connected. Please login or register

Jednym z najbardziej poważnych skutków anoreksji są zmiany hormonalne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Zmiany hormonalne

Jednym z najbardziej poważnych skutków anoreksji są zmiany hormonalne, które może mieć poważne konsekwencje zdrowotne:

Hormonów reprodukcyjnych oraz estrogenu i dehydroepiandrosteronu (DHEA), są niższe. Estrogen jest istotne dla zdrowego serca i kości. DHEA, słabe męski hormon, może być również ważne dla zdrowia kości i innych funkcji.
Hormony tarczycy są niższe.
Hormony stresu są wyższe.
Hormony wzrostu są niższe. Dzieci i młodzież z anoreksją mogą wystąpić opóźniony wzrost.

Wyniki wielu z tych zaburzeń hormonalnych u kobiet jest długoterminowy, nieregularne miesiączki lub ich brak (brak miesiączki). Może to nastąpić na początku anoreksji, jeszcze przed ciężką odchudzania. Z czasem to powoduje bezpłodność, zmniejszenie gęstości kości, oraz inne problemy. Niskie masy ciała nie może być wystarczająca do wywołania miesiączki. Ekstremalne postu i oczyszczenia zachowania mogą odgrywać jeszcze większą rolę w hormonalnej zakłóceń.
Psychologiczne Efekty i Suicide

Młodzieży z jedzenia zachowań związanych z anoreksją (na czczo, częste ćwiczenia, aby schudnąć, a self-induced wymioty) są w grupie wysokiego ryzyka lęku i depresji w dorosłości. Niektóre badania wykazały, że od 12% do 18% ludzi, którzy są anoreksję również nadużywanie alkoholu lub narkotyków. Nawet gorzej, samobójstwo został szacuje się na aż połowa zgonów w anoreksję. W jednym badaniu, samobójstw wystąpiły w 1,4% kobiet z anoreksją. Badania jednak tylko spojrzał na kobiety zgonu. Takie zapisy mogą nie zawsze rejestrowane anoreksję towarzyszącego stanu, więc częstość samobójstw w anoreksji może być znacznie wyższa.
Choroba serca

Zobacz profil autora http://wszystkoopsychologii.niceboard.net

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach